Un nou număr al revistei ,,Vestitorul Ortodoxiei”

Am primit la redacţie numărul 1-2/ ianuarie-februarie 2010 al periodicului Patriarhiei Române – „Vestitorul Ortodoxiei”, intrat în cel de-al douăzecilea an de apariţie neîntreruptă.
În paginile numărului găsim informaţii noi privind ultimele şedinţe ale organismelor deliberative şi executive bisericeşti ale Bisericii Ortodoxe Române (Sfântul Sinod, Adunarea Naţională Bisericească. Consiliul Naţional Bisericesc), precum şi probleme de actualitate ale vieţii bisericeşti, cum este proiectul Catedralei Mântuirii Neamului, aniversarea celor 85 de ani de la ridicarea la rangul de Patriarhie a Bisericii noastre, dar şi desfăşurarea proiectului „Alege şcoala!”.
De asemenea, nu lipsesc comunicatele de presă ale Patriarhiei Române referitoare în principal la Anul Crezului Ortodox şi a Autocefaliei româneşti, corespondenţa oficială cu diverse personalităţi, dar şi ştiri din lumea creştină.
Numărul 1-2 pe anul 2010 al revistei „Vestitorul Ortodoxiei” poate fi achiziţionat de la magazinele de carte bisericească şi de la pangarele Bisericilor şi Mănăstirilor din Patriarhia Română.
A.P.

Vestitorul

Am primit la redacţie numărul 1-2/ ianuarie-februarie 2010 al periodicului Patriarhiei Române – „Vestitorul Ortodoxiei”, intrat în cel de-al douăzecilea an de apariţie neîntreruptă.

În paginile numărului găsim informaţii noi privind ultimele şedinţe ale organismelor deliberative şi executive bisericeşti ale Bisericii Ortodoxe Române (Sfântul Sinod, Adunarea Naţională Bisericească. Consiliul Naţional Bisericesc), precum şi probleme de actualitate ale vieţii bisericeşti, cum este proiectul Catedralei Mântuirii Neamului, aniversarea celor 85 de ani de la ridicarea la rangul de Patriarhie a Bisericii noastre, dar şi desfăşurarea proiectului „Alege şcoala!”.

De asemenea, nu lipsesc comunicatele de presă ale Patriarhiei Române referitoare în principal la Anul Crezului Ortodox şi a Autocefaliei româneşti, corespondenţa oficială cu diverse personalităţi, dar şi ştiri din lumea creştină.

Numărul 1-2 pe anul 2010 al revistei „Vestitorul Ortodoxiei” poate fi achiziţionat de la magazinele de carte bisericească şi de la pangarele Bisericilor şi Mănăstirilor din Patriarhia Română.

A.P.